Actueel

Slachtemarathon 15 juni 2024
geplaatst op: 10-06-2024
Uitkomsten enquête energielandschap Sexbierum-Pietersbierum
Lees verder »
Garagesale Sexbierum-Pietersbierum 2024
Omgevingsvisie voor Waadhoeke: hulp gevraagd!
geplaatst op: 17-04-2022
Lees verder »
Verenigingen, doe een aanvraag bij het Lokaal Sportakkoord!
geplaatst op: 17-04-2022
Lees verder »
Oud papier
geplaatst op: 05-04-2022
Lees verder »
Opening Fries Doortrappen-seizoen
geplaatst op: 04-04-2022
Lees verder »

Burgernet actie : ‘Samen houden we de buurt veilig’

geplaatst op 05-09-2013


Op 6 september gaat de landelijke campagne ‘Meld je aan voor Burgernet’ van start. Ook gemeente Franekeradeel doet mee. Burgemeester Veenstra roept alle inwoners van Franekeradeel op zich nu aan te melden op www.burgernet.nl. “Samen kunnen we onze gemeente nóg veiliger maken. Want hoe meer mensen mee doen, hoe groter de kans dat inbrekers worden opgepakt en vermiste personen worden teruggevonden.”
Burgernet werkt heel eenvoudig. Na een melding van een inbraak, tasjesroof of een vermist kind, kan de politie een Burgernetactie starten. Burgernetdeelnemers in de buurt ontvangen een spraak- of sms-bericht met het verzoek uit te kijken naar de gezochte persoon die duidelijk is omschreven. Wie informatie heeft, kan met het Burgernetnummer 0800-0011 gratis bellen met de meldkamer. Die informatie speelt de meldkamer direct door naar de politie. Op dit moment wordt al 1 op de 10 Burgernetacties dankzij tips van Burgernetdeelnemers opgelost.
“Hoe meer mensen meedoen, hoe meer Burgernetacties we met succes kunnen afsluiten. Want samen zien we méér,” vertelt burgemeester Fred Veenstra. “Op dit moment hebben we in Franekeradeel al 1976 Burgernetdeelnemers. Ik wil dat dit aantal flink toeneemt tijdens de campagne, om onze wijken nóg veiliger te maken!

Heeft u zich nog niet aangemeld? Ga dan vandaag nog naar  www.burgernet.nl/  om u te registreren.  Bron Gemeente/ RH

» Berichtenoverzicht